Jste zde

26. 3. 2012 - Brigáda, dva dny poté

Tak jsme v sobotu absolvovali velkou jarní brigádu v sadu.
O tom, že jsme pracovali usilovně, nejlépe svědčí skutečnost, že nemáme jedinou fotku (všichni makali a nikdo neměl čas courat se s foťákem) :-)
Takže sad dostal po asi deseti letech "zástřih" řetězovou pilou, vzali jsme to jenom zlehka, ty nejhorší excesy a poloodlomené větve, protože nám přece musí něco zbýt zase na příští rok, no ne? I tak je z toho několik metráků dřeva, které jsme museli odtahat na volné prostranství a pokusit se ho spálit. Za celý den padla tak osminka... Pochopitelně nepadla jen tak, díky našemu dobrému kamarádovi Petru Mouchovi a jeho firmě jsme měli možnost opéci si výborné špekáčky od soukromého řezníka (takže žádná umělá Tecso hmota) a zalít to čepovanou desítkou.
Pokud si myslíte, že tím práce zhasla, tak to neznáte chabáky, tím hlavní pálení teprve začalo...
Další parta se činila ve stájích a hlavně nezměrnému úsilí sester Lípových je nově vybílena střední chodba ve stájích, i ten nejšpinavější box (toho nejmenšího poníka) dostal nový nátěr. Dále holky kompletně uklidily nepořádek, co se během provozu hromadí okolo sena, slámy a skladu + přípravny žrádla.
Také jsme namontovali pár posledních zbývajících žlabů do prázdných boxů. takže noví koníci mají vše připraveno.
Mezi tím vším se stihlo i odjezdit a i pokus o nastoupení Mayi do vozejku dopadl úspěšně, finta FŇ, tedy ulička z lonží, zafungoval na jedničku. Dokonce i Grál si stoupl na rampu, dál se sice nedostal, ale i tak dobrý.
A úplně nakonec: naše školička přivítala další žáčky, jak v sobotu, tak i v neděli.
Celkově to byl nádherný víkend, až budeme vědět jak, tak si takovéto dny zavaříme do konzerv na zimu. :-)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer