Jste zde

1. Pražská jarní výstava welsh pony, welsh cob & welsh part-bred je za námi

Tak už je to jenom historie, naše historicky první výstava velšských plemen je za námi. Její výsledky najdete ve formě doplněného katalogu dole pod článkem ve formátu .pdf, připraveného k vytištění.
Nakonec se sešlo na padesát koní prakticky všech kategorií (i když některé byly obsazeny pouze jedním zástupcem - který překvapivě tuto kategorii i vyhrál). Nejvíce obsazená byla třída Welsh part-bred, což je pochopitelné, podílových velšů je mezi chovateli nejvíce.
Velmi dobře byly obsazené i speciální výstavní třídy, tedy lead Rein, Ridden Class a Mladý vystavovatel. Je vidět, že výstavnictví má v české republice budoucnost a že nám zdárně vyrůstá mladá generace vystavovatelů, kteří postupně sbírají zkušenosti právě v těchto speciálních třídách, aby v budoucnu hrdě vystavovali v základních výstavních třídách. Přejme jim tedy i co nejkvalitnější koně.
Podle ohlasů mezi diváky se velmi líbily i sportovní disciplíny dopolední části, kde zejména skok mohutnosti vyvolával bouřlivé ohlasy - co dokáží malí koně s dětmi, je někdy naprosto neuvěřitelné. Dosažená výška byla po následném přeměření jednotlivých poníků přepočítávána vzledem k jejich kohoutkové výšce, takže následné umístění bylo co nejobjektivnější, zároveň byli všichni účastníci v napětí až do okamžiku vyhlášení výsledků.
O výživovou pohodu se vzorně staral catering pana Václava Hlouška, který dbal na to, aby uspokojil návštěvníky i vystavovatele dostatkem piva, malinovky, klobás, párků v rohlíku i grilovaných kuřecích plátků a domácího buřtguláše.
Celým dnem nás slovem provázela paní Iveta Lewingerová - její perfektní a zasvěcený komentář je prostě nepřekonatelný. I díky jí byla celá výstava velmi zajímavá a nejen návštěvníci ale i sami vystavovatelé se dozvěděli spoustu zajímavých informací o předváděných koních.
Výstava by nebyla výstavou bez osoby posuzovatele, které se ujal pan Jo Claes z Walesu, majitel hřebčína Davids. Jeho oblek pravého anglického gentlemana včetně buřinky a vycházkové hůlky dotvářel příjemnou atmosféru výstavy, kterou nepokazilo ani počasí, byť se o to velmi snažilo - tři vlny prudkého deště důkladně prověřily odolnost vystavovatelů.
Speciální poděkování patří též osobě stewarda, panu Martinu Blažkovi, který bez ohledu na proudy vody, několikrát za den na něj dopadající, zprostředkovával kontakt mezi panem posuzovatelem a vystavovateli i návštěvníky na špičkové a vysoce profesionální úrovni.
Co říci závěrem? 1. Pražská jarní výstava welsh pony, welsh cob a welsh part-bred skončila, ať tedy žije 2. Pražská jarní výstava welsh pony, welsh cob a welsh part-bred v roce 2014! Podrobnosti později... 

Připojený soubor: 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer