Jste zde

Pár novinek ze života stáje...

Tak už to bude rok, co jsme zahájili komerční provoz. tak že bychom trochu hodnotili? Stáj je skoro plná, první sezóna našich hobby závodů byla více než úspěšná, postupně stáje vybavujeme mechanizací, dokupujeme potřebné nářadí a nástroje, prostě žijeme běžný život s koňmi. A jestli jsme úspěšní? To musíte posoudit vy, co zde máte své koníky.
A teď k nejnovějším událostem. Měli jsme u nás trošku stěhování, někteří koníci odešli a někteří noví naopak přišli. Takže u nás přivítejme dva nové koníky (jednoho majitele), Kevina a Elvise a připravme se na uvítání dalšího začátkem prosince.
V zázemí pokračuje stavba opěrné zídky okolo místa pro kontejner a stavba patra nad zázemím. Už je rozhodnuto, že v patře bude pouze stájníkův byt (2 + kk) a v přízemí se z bývalé šatny vybuduje klubovnička. Už je do této místnosti zaveden přívod vody i odvod odpadu, takže se sem dá umístit i malá kuchyňka, nějaká ta skříň, stůl a pár židlí, když si chce člověk v zimě natáhnout nohy. Na zimu je to akorát a v létě jsme stejně všichni venku před stájí.
Koupili jsme starší, ale funkční brány na úpravu jízdárny, takže povrch bude zase trošičku lepší než doposud, i když hlavním problémem je jeho odvodnění - to chceme řešit během tohoto měsíce (představit koncepci, udělat hrubou kalkulaci a předložit majitelům statku).
A ještě něco z přípravy na příští rok - jak už asi ze stránek FB víte, chystáme ve spolupráci s JS Rohan Zdice skokový hobby seriál. Veškeré podrobnosti najdete ZDE (budou zde přibývat postupně, jak se celý projekt bude formovat a zpřesňovat).

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer